Bukuria Uncategorized @sq

A e dini se SILIKONI është dëmtuesi kryesor i flokut tuaj?

White and Orange Simple Light Real Estate Portfolio & Resume Website (1)

Silikoni është një prej shkaktarëve kryesorë të demtimit të flokëve. Kjo substancë gjen të aplikuar në produkte të ndryshme për kujdesin e flokëve si shampo, balsam, ose trajtime të tjera për flokë.

Është e rëndësishme të shikoni për produkte që nuk përmbajnë silikon nëse doni të mbani flokët tuaj të shëndetshëm dhe të bukur në gjatë të ardhmes.

 • Silikoni ka tendencë të mbuloje flokët duke i ngarkuar dhe duke i bërë ata të rënduar. Kjo bën që flokët të duken të dobët dhe të ndjehen të lodhur.
 • Silikoni formon një barrierë që pengon ujin dhe substancat tjera të hyjnë në strukturën e flokut. Kjo shpesh rezulton në humbje të lagështisë natyrale të flokëve, duke i bërë ata të ashpër.
 • Silikoni ka tendencë të mbledhë pluhurin dhe mbeturinat tjera në flokë. Kjo mund të çojë në formimin e zbokthit dhe të ndotë pamjen e tyre.
 • Përdorimi i vazhdueshëm i produkteve me silikon mund të shkaktojë dëme të afërt në strukturën e fijeve, duke i bërë ata më të dobët dhe të ndjeshëm ndaj dëmtimit.

Plantsil (Inci Name: Hydrogenated Ethylhexyl Olivate (and) Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables) është një lloji vaji i thatë vegjetal i cili zëvëndëson në mënyrë organike silikonin. Ai është përbërësi kryesor i produkteve FatmaRrela.

Plantsil është një alternativë natyrale ndaj silikonit. Ai imiton paqëndrueshmërinë e silikonit dhe zvogëlon efektin sapunues të formulimeve. Ky produkt është një agjent i përshtatshëm për të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës dhe flokëve.

Lini një koment

Zgjidhni Monedhën Tuaj
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Çmimi
 • Stock
 • Description
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Krahasimet
1
0