Spray antifrizz

 15
0 reviews

The unique formula of the anti-frizz spray shields the hair from humidity while adding shine and smoothness, enhancing the overall appearance of the hair.

28 people are viewing this right now
Estimated Delivery:
19 - 26 Jun, 2024
Free Shipping & Returns:
On all orders over  40
product-trust-badge (1)
Guaranteed safe & secure checkout

Description

Without weighing them down or making them greasy, the spray possesses significant qualities to amplify shine and protect against external factors, creating an anti-static effect that prevents humidity from affecting the hair cuticle.
The anti-frizz formula isolates your hair even in the most adverse humidity conditions. It leaves the hair exceptionally shiny, sleek, and ultra-moisturized

How to use:
Apply a considerable and evenly distributed amount on damp or dry hair.

Quick Comparison

SettingsSpray antifrizz removeKiki Hair Milk Cream removeMaskë Proteine removeXhel stilues me ekstrakt mëndafshi removeSerum kundra rënies removeBalsam me ekstrakt mëndafshi remove
NameSpray antifrizz removeKiki Hair Milk Cream removeMaskë Proteine removeXhel stilues me ekstrakt mëndafshi removeSerum kundra rënies removeBalsam me ekstrakt mëndafshi remove
Image
SKU
Rating
Price
 15
 17
 30
 25
 40
 25
Stock
Availability
Add to cart

DescriptionThe unique formula of the anti-frizz spray shields the hair from humidity while adding shine and smoothness, enhancing the overall appearance of the hair.100% organic leave-in milk for children. Helps hydrate hair and detangle knots. Makes hair soft and easy to comb.".Styling gel with silk extract gives your curls the desired shape. Nourishes and moisturizes hair. Keeps hair soft and does not freeze it.Fatmarrela sjell për të gjithë miqtë e mikeshat e saj serumet që do u japin fund vuajtjes suaj ndaj rënies së flokut, moszgjatjes së tij apo probleme me daljen e flokëve të rinj.The silk extract conditioner helps to maintain the shape of the curl and combs the hair. Protects them from the heat of the dryer and hair straightening plate. Protects hair from sunlight and helps to style them.
ContentWithout weighing them down or making them greasy, the spray possesses significant qualities to amplify shine and protect against external factors, creating an anti-static effect that prevents humidity from affecting the hair cuticle. The anti-frizz formula isolates your hair even in the most adverse humidity conditions. It leaves the hair exceptionally shiny, sleek, and ultra-moisturized How to use: Apply a considerable and evenly distributed amount on damp or dry hair.How to use: After washing, apply a small amount along the length of the hair. Do not rinse!Maska me proteinë birre ndihmon flokët e dekoloruar dhe të dëmtuar nga agresorë të jashtëm (dielli, klori, kripërat, tharësja, pjastra). Kjo maskë rindërton proteinën në flokë. Kjo maskë ndihmon në mbajtjen e volumit të flokut. E përshtatshme për çdo lloj floku që ka nevojë për rigjenerim. E domosdoshme për rrelat dhe ondet që mezi marrin formë ose nuk formohen. Përdorimi: 1.Shpëlani flokët me ujë të ngrohtë në mënyrë që të hapen poret e lëkurës. 2.Përhapni maskën në flokët tuaj. 3.Filloni nga majat që ta keni më të lehtë shkriftimin e flokut, duke vijuar drejt rrënjës. 4.Përdorni turbanin mikrofibër, një T-Shirt ose kapuç dushi  për të mbështjellë flokun tuaj. 5.Për efekte maksimale ose nëse jeni duke nxitur mund të perdorni tharësen. 6.Pas 1 ore shpëlani flokët tuaj. 7.Aplikojeni maskën dy herë në javë.
The gel is applied to the length of the hair for their styling.
Ingredients 
Aqua, Aloe barbadensis (Aloe Vera) miller extract, Hydrolized silk, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Inulin, Cellulose, Glucose, Fructose, Propylene glycol, Panthenol D (Vitamin B5), Sodium benzoate, Potassium sorbate, Salvia rosmarinus (Rosemary) essential oil.
Ingredientët: Almond oil, macadam oil, pumpkin seeks oil,castor oil,lime oil,orange oil,coconut oil,shea butter, cacao butter, almond butter , apricot oil, vitamin E, Vitamin F, collagen , mix essential oils,(rosemary essential oil, laurel essential oil,levender essential oil, sage essential oil. Perdorimi: Serumi kundër rënies së flokut është i bazuar në vajra bimor dhe esencial dhe ka si qëllim kryesor luftën ndaj rënies së flokut. Forcon rrënjën e flokut, parandalon rënien, ushqen dhe redukton krijimin e thinjave. Funksionon si antiage në floke. Përmban një kombinim të vajrave esencialë të cilët janë mbreti i kozmetikës. Depërtojnë direkt tek problemi i rënies dhe na japin rezultat më të shpejt. Këshillë: Aplikohet një sasi e vogël në rrënjën e flokëve me pak masazh duke e mbajtur për 1 orë. Përdoret 2 herë në javë si tip maske ose nëse rënia është e theksuar përdoret çdo ditë deri sa të stabilizohet. Serumi i jep shëndet dhe shkëlqim flokëve. Përdoret para larjes. Përpara se të përdorni çdo lloj serumi në flokët tuaj këshillohet të bëni analizat hormonale, analizat mbi aneminë dhe hekurin në trup dhe gjatë kohës së trajtimit për rezultate sa më të mira përdorni vitamina për flokët.
After shampooing, apply conditioner and spread evenly throughout hair. Leave for up to 5 minutes. Rinse thoroughly. Use with shampoo with silk extract for a complete therapy
Ingredients 
Aqua, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Shea Butter Polyglyceryl-6 Esters, Theobroma cacao (cocoa) seed butter, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Nicotinamide (Vitamin B3), Behentrimonium Methosulfate,  Cetearyl Alcohol, Hydrolized silk, Propylene glycol, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Velvet silk orchide, Sodium benzoate, Potassium sorbate.
WeightN/AN/AN/AN/AN/AN/A
DimensionsN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Additional information
Sold1811324
Shipping
Select Your Currency
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Description
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare
1
0