Coco Mousse Foam

 28
0 reviews

The Coco Mousse Foam is an underrated styling product that deserves its place in your life today. And no, it’s not just any ordinary product! Discover precisely what it can do for you and how to use it.

28 people are viewing this right now
Estimated Delivery:
May 28 - 04 Jun, 2024
Free Shipping & Returns:
On all orders over  40
product-trust-badge (1)
Guaranteed safe & secure checkout

Description

Coco Mousse Foam combines numerous benefits in its composition. It can provide definition and volume to your hair, shape curls, preserve hair styling (especially for those who desire to style straight hair). Coco Mousse Foam can infuse the hair with nourishing elements and shield it from heat. The hair gains more shine due to coconut milk and is deeply rejuvenated and nourished thanks to keratin.

How to use:
Apply a considerable and evenly distributed amount on damp or dry hair.

Quick Comparison

SettingsCoco Mousse Foam removeVaj i thatë Eliksir removeQumësht pa shpëlarje me Proteine Birre removeKiki Hair Milk Cream removeScrub per skalp te thate removeBbcream remove
NameCoco Mousse Foam removeVaj i thatë Eliksir removeQumësht pa shpëlarje me Proteine Birre removeKiki Hair Milk Cream removeScrub per skalp te thate removeBbcream remove
Image
SKU
Rating
Price
 28
 27
 25
 17
 30
 25
Stock
10 in stock
Availability10 in stock
Add to cart

DescriptionThe Coco Mousse Foam is an underrated styling product that deserves its place in your life today. And no, it's not just any ordinary product! Discover precisely what it can do for you and how to use it.The elixir has moisturizing and nourishing properties. It helps prevent the formation of double ends. 100 ml.Milk without rinsing with beer protein helps in combing hair. Protects hair from the heat of the dryer and hair straightening plate. Protects hair from sunlight and helps with styling. Recommended for hair that tends to get greasy faster.100% organic leave-in milk for children. Helps hydrate hair and detangle knots. Makes hair soft and easy to comb.".BB Cream SPF50 jep një lëkurë të shëndetshme dhe plotë shkëlqim.❤️ 🍃Ka veti ushqyese dhe hidratuese falë Acidit Hialuronik. 🍃Ofron mbulim duke njëtrajtësuar tonin e lëkurës. 🍃Mbron lëkurën nga rrezet UV. Përshtatet lehtësisht me lëkurën dhe ju jep një pamje natyrale🥰
ContentCoco Mousse Foam combines numerous benefits in its composition. It can provide definition and volume to your hair, shape curls, preserve hair styling (especially for those who desire to style straight hair). Coco Mousse Foam can infuse the hair with nourishing elements and shield it from heat. The hair gains more shine due to coconut milk and is deeply rejuvenated and nourished thanks to keratin. How to use: Apply a considerable and evenly distributed amount on damp or dry hair.
It is used on wet hair and on dry hair. Use as many times as you want.
Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Argania Spinosa Kernel Oil, Tocopherol acetate (Vitamin E), Vitamin F, Organic fragrance.
The gel is applied to the length of the hair for their styling.
Ingredients 
Aqua, Aloe barbadensis (Aloe Vera) miller extract, Beer protein, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Inulin, Cellulose, Glucose, Fructose, Propylene glycol, Panthenol D (Vitamin B5), Sodium benzoate, Potassium sorbate, Hydrolyzed wheat protein, Hydrolyzed soy protein, Hydrolyzed corn protein, Salvia rosmarinus (Rosemary) essential oil.
How to use: After washing, apply a small amount along the length of the hair. Do not rinse!Nëse nuk kujdeseni për skalpin tuaj duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe grumbullimin e palastërtive, rritja e flokëve tuaj mund të ndikoj. Kjo mund të sjellë rënie të hershme të flokëve. Po ashtu, pastrimet mund të heqin qafe grumbullimin e shkaktuar nga produktet e flokëve Scrub eksfolijon sipërfaqen e skalpit duke hequr që gjitha qelizat e vdekura dhe yndyrën e tepërt. Nxit qarkullimin e gjakut duke stimuluar zgjatjen e flokëve dhe daljen e fijeve të reja. 🐚 I pështatshëm për skalp të thatë 🐚 Balancon pH e skalpit 🐚 Redukton zbokthin, trajtin kseroderminë dhe ekzemën në skalp
 • Si përdoret?
Aplikoni një sasi të konsiderueshme në skalp. Më pas masazhoni dhe shpëlajeni. Përdoret përpara shampos.
WeightN/AN/AN/AN/AN/AN/A
DimensionsN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Additional information
Sold013809
Shipping
Select Your Currency
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Description
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare
1
0