Chocolate mask

 30
0 reviews

It has powerful hydrating properties and helps reduce hair damage.

25 people are viewing this right now
Estimated Delivery:
22 - 29 Jul, 2024
Free Shipping & Returns:
On all orders over  40
product-trust-badge (1)
Guaranteed safe & secure checkout

Description

The combination of ingredients in this mask enables healthy hair growth and elongation. Cocoa mask is 100% natural and vegan. It is nourishing and hydrating, formulated with cocoa, keratin, and hyaluronic acid. It protects from heat. It treats split ends, regenerates, and nourishes the hair.

How to use:
Apply to wet hair from root to tip and leave for 15-30 minutes then continue with hair wash.

Quick Comparison

SettingsChocolate mask removeLinja Proteinë Birre removeParfum Proteine removeMaskë me ekstrakt mëndafshi removeMaskë Proteine removeBalsam me ekstrakt mëndafshi remove
NameChocolate mask removeLinja Proteinë Birre removeParfum Proteine removeMaskë me ekstrakt mëndafshi removeMaskë Proteine removeBalsam me ekstrakt mëndafshi remove
Image
SKU
Rating
Price
 30
 100
 25
 30
 30
 25
Stock
Availability
Add to cart

DescriptionIt has powerful hydrating properties and helps reduce hair damage.Perfume for all hair types, enriched with notes of white moss. Also used on the body. The oil base makes it last all day.Thanks to the content of castor oil and silk extract, the mask for curly hair increases the elasticity of the hair, gives the right shape to the curl, avoids electrification of the hair and also protects the hair from breakage.The silk extract conditioner helps to maintain the shape of the curl and combs the hair. Protects them from the heat of the dryer and hair straightening plate. Protects hair from sunlight and helps to style them.
ContentThe combination of ingredients in this mask enables healthy hair growth and elongation. Cocoa mask is 100% natural and vegan. It is nourishing and hydrating, formulated with cocoa, keratin, and hyaluronic acid. It protects from heat. It treats split ends, regenerates, and nourishes the hair. How to use: Apply to wet hair from root to tip and leave for 15-30 minutes then continue with hair wash.Linja me proteinë birre normalizon yndyrën në skalp dhe është e pasur me antioksidantë që ushqejnë dhe forcojnë flokët tuaj. Seti i plotë i proteinës përmban 6 produkte: 1. Shampo 2. Balsam 3. Maskë floku 4. Qumësht pa shpëlarje 5. Xhel Definues 6. Parfum floku
Ingredients 
Flower water, Glycerin, Beer protein, Aqua, sodium benzoate, Potassium sorbate.
Can be used on the body or hair.
Used before washing on damp hair. Apply from the root to the tip of the hair and hold for 30 minutes. Then wash your hair with the appropriate shampoo. For a more noticeable effect, it is suggested to wash your hair with shampoo for curly hair.
Ingredients 
Aqua, Shea Butter Polyglyceryl-6 Esters, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ricinus Communis (Castor) oil, Theobroma cacao (cocoa) seed butter, Panthenol D (Vitamin B5), Hydrolized wheat protein, Hydrolized corn protein, Hydrolized soy protein, Behentrimonium Methosulfate,  Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Hydrolized silk, Propylene glycol, Salvia rosmarinus (Rosemary) essential oil, Sodium benzoate, Potasium sorbate.
Maska me proteinë birre ndihmon flokët e dekoloruar dhe të dëmtuar nga agresorë të jashtëm (dielli, klori, kripërat, tharësja, pjastra). Kjo maskë rindërton proteinën në flokë. Kjo maskë ndihmon në mbajtjen e volumit të flokut. E përshtatshme për çdo lloj floku që ka nevojë për rigjenerim. E domosdoshme për rrelat dhe ondet që mezi marrin formë ose nuk formohen. Përdorimi: 1.Shpëlani flokët me ujë të ngrohtë në mënyrë që të hapen poret e lëkurës. 2.Përhapni maskën në flokët tuaj. 3.Filloni nga majat që ta keni më të lehtë shkriftimin e flokut, duke vijuar drejt rrënjës. 4.Përdorni turbanin mikrofibër, një T-Shirt ose kapuç dushi  për të mbështjellë flokun tuaj. 5.Për efekte maksimale ose nëse jeni duke nxitur mund të perdorni tharësen. 6.Pas 1 ore shpëlani flokët tuaj. 7.Aplikojeni maskën dy herë në javë.
After shampooing, apply conditioner and spread evenly throughout hair. Leave for up to 5 minutes. Rinse thoroughly. Use with shampoo with silk extract for a complete therapy
Ingredients 
Aqua, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Shea Butter Polyglyceryl-6 Esters, Theobroma cacao (cocoa) seed butter, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Nicotinamide (Vitamin B3), Behentrimonium Methosulfate,  Cetearyl Alcohol, Hydrolized silk, Propylene glycol, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Velvet silk orchide, Sodium benzoate, Potassium sorbate.
WeightN/AN/AN/AN/AN/AN/A
DimensionsN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Additional information
Sold1150124
Shipping
Select Your Currency
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Description
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare
1
0