Curls cream activator

 25
0 reviews

Non-greasy herbal hair cream that revitalizes curls and eliminates breakage. Moisturizes and nourishes the hair, giving it shine and softness. Maintains the styling of your curls. It is easily eashed off with shampoo and does not accumulate in the hair. For wavy and curly hair textures.

24 people are viewing this right now
Estimated Delivery:
May 28 - 04 Jun, 2024
Free Shipping & Returns:
On all orders over  40
product-trust-badge (1)
Guaranteed safe & secure checkout

Description

Activates & elongates curls

Properties: Non-greasy herbal hair cream that revitalizes curls and eliminates breakage. Moisturizes and nourishes the hair, giving it shine and softness. Maintains the styling of your curls. It is easily eashed off with shampoo and does not accumulate in the hair. For wavy and curly hair textures.

How to use: Apply on wet or dry hair. Use fingers to distribute smoothly to define, shape and style curls. Can be used on all textures of curly hair.

Ingredients: Aqua,

Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, HydrogenatedOlive Oil Unsaponifiables, Coconut (Cocos Nucifera) Milk, Rosa damascena flower distillate, Phenoxyethanol, Panthenol D (Vitamin B5), Organic fragrance

200ml /6.8 fl.oz

Quick Comparison

SettingsCurls cream activator removeKiki Hair and body Shampoo removeKiki Hair Milk Cream removeSerum kundra rënies removeSerum për aktivizimin e daljeve të flokëve të rinj removeBbcream remove
NameCurls cream activator removeKiki Hair and body Shampoo removeKiki Hair Milk Cream removeSerum kundra rënies removeSerum për aktivizimin e daljeve të flokëve të rinj removeBbcream remove
Image
SKU
Rating
Price
 25
 19
 17
 40
 35
 25
Stock
Availability
Add to cart

DescriptionNon-greasy herbal hair cream that revitalizes curls and eliminates breakage. Moisturizes and nourishes the hair, giving it shine and softness. Maintains the styling of your curls. It is easily eashed off with shampoo and does not accumulate in the hair. For wavy and curly hair textures.Shampoo for hair and body, 100% plant-based. Gentle on the skin and delicate baby hair, enriched with oat milk and chamomile for deep hydration.100% organic leave-in milk for children. Helps hydrate hair and detangle knots. Makes hair soft and easy to comb.".Fatmarrela sjell për të gjithë miqtë e mikeshat e saj serumet që do u japin fund vuajtjes suaj ndaj rënies së flokut, moszgjatjes së tij apo probleme me daljen e flokëve të rinj.Fatmarrela sjell për të gjithë miqtë e mikeshat e saj serumet që do u japin fund vuajtjes suaj ndaj rënies së flokut, moszgjatjes së tij apo probleme me daljen e flokëve të rinj.BB Cream SPF50 jep një lëkurë të shëndetshme dhe plotë shkëlqim.❤️ 🍃Ka veti ushqyese dhe hidratuese falë Acidit Hialuronik. 🍃Ofron mbulim duke njëtrajtësuar tonin e lëkurës. 🍃Mbron lëkurën nga rrezet UV. Përshtatet lehtësisht me lëkurën dhe ju jep një pamje natyrale🥰
ContentActivates & elongates curls Properties: Non-greasy herbal hair cream that revitalizes curls and eliminates breakage. Moisturizes and nourishes the hair, giving it shine and softness. Maintains the styling of your curls. It is easily eashed off with shampoo and does not accumulate in the hair. For wavy and curly hair textures. How to use: Apply on wet or dry hair. Use fingers to distribute smoothly to define, shape and style curls. Can be used on all textures of curly hair. Ingredients: Aqua, Behentrimonium Methosulfate, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, HydrogenatedOlive Oil Unsaponifiables, Coconut (Cocos Nucifera) Milk, Rosa damascena flower distillate, Phenoxyethanol, Panthenol D (Vitamin B5), Organic fragrance 200ml /6.8 fl.ozIt's a gentle shampoo for babies, alcohol and sulfate-free for the body and hair. Suitable for daily cleansing of sensitive baby skin. With plant extracts, moisturizing agents, and vitamins providing a protective effect against irritation and dryness, offering softness and unique care for baby's skin. It contains gentle cleansing agents and a pH level compatible with the skin, respecting the skin's hydrolipidic layer. How to use: It is used for washing hair as often as necessary. Apply a small amount to wet hair and massage it into the scalp with fingertips. Then rinse the hair thoroughly with water. It is recommended to use leave-in conditioner to achieve hydration and ease of styling. Caution: Avoid contact with eyes. For external use only.How to use: After washing, apply a small amount along the length of the hair. Do not rinse!Ingredientët: Almond oil, macadam oil, pumpkin seeks oil,castor oil,lime oil,orange oil,coconut oil,shea butter, cacao butter, almond butter , apricot oil, vitamin E, Vitamin F, collagen , mix essential oils,(rosemary essential oil, laurel essential oil,levender essential oil, sage essential oil. Perdorimi: Serumi kundër rënies së flokut është i bazuar në vajra bimor dhe esencial dhe ka si qëllim kryesor luftën ndaj rënies së flokut. Forcon rrënjën e flokut, parandalon rënien, ushqen dhe redukton krijimin e thinjave. Funksionon si antiage në floke. Përmban një kombinim të vajrave esencialë të cilët janë mbreti i kozmetikës. Depërtojnë direkt tek problemi i rënies dhe na japin rezultat më të shpejt. Këshillë: Aplikohet një sasi e vogël në rrënjën e flokëve me pak masazh duke e mbajtur për 1 orë. Përdoret 2 herë në javë si tip maske ose nëse rënia është e theksuar përdoret çdo ditë deri sa të stabilizohet. Serumi i jep shëndet dhe shkëlqim flokëve. Përdoret para larjes. Përpara se të përdorni çdo lloj serumi në flokët tuaj këshillohet të bëni analizat hormonale, analizat mbi aneminë dhe hekurin në trup dhe gjatë kohës së trajtimit për rezultate sa më të mira përdorni vitamina për flokët.Ndihmon aktivizimin e daljes së flokut të ri. Ka bazë vajore, shumëllojshmëri vajrash bimësh dhe esencialë. Ndihmon në stabilizimin e rënies së flokut. Ndihmon thinjat që të fitojnë sërish pigmentin e humbur. Formulë e fuqishme që rrit qarkullimin e gjakut në skalp, aktivizon bulbin e flokut dhe ndihmon në daljen e qimes ne sipërfaqe. Përdorimi: Aplikohet në rrënjën e flokëve duke masazhuar. Përdoret dy herë në javë dhe mund të mbahet 1-3 orë për rezultate sa më të mira. Serumi është rigjenerues dhe bën të mundur daljen e flokëve të rinj. Këshillë: Përpara se të përdorni çdo lloj serumi në flokët tuaj këshillohet të bëni analizat hormonale, analizat mbi aneminë dhe hekurin në trup dhe gjatë kohës së trajtimit për rezultate sa më të mira përdorni vitamina për flokët. Ingredientët: Almond oil, macadam oil, pumpkin seeks oil,castor oil,lime oil,orange oil,coconut oil,shea butter, cacao butter, almond butter , apricot oil, vitamin E, Vitamin F, collagen , mix essential oils,(Garlic Essential Oil).
WeightN/AN/AN/AN/AN/AN/A
DimensionsN/AN/AN/AN/AN/AN/A
Additional information
Sold298219
Shipping
Select Your Currency
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • SKU
  • Rating
  • Price
  • Stock
  • Description
  • Weight
  • Dimensions
  • Additional information
  • Add to cart
Click outside to hide the comparison bar
Compare
1
0